محصولات گروه صنعتی صمدی

توری

حفاظت و ایجاد امنیت محل زندگی دغدغه ای است که از ابتدای بشریت همواره وجود داشته است و از گذشته تاکنون وسایل و امکانات زیادی در جهت حفظ امنیت محیط زندگی توسط انسان ها تولید شده است. فنس توری و توری حصاری یکی از مواردی است که کاربرد فراوانی در تامین امنیت دارد.

به طور کلی توری حصاری با نام هایی از جمله فنس توری و حصار شناخته می شود. همان طور که اشاره کردیم یکی از روش های محافظت از زمین ها و یا ایجاد مرزبندی استفاده از فنس می باشد. در گذشته این محصول به دلیل مقاومت کم نمی توانست کارایی بالا داشته باشد و کاربرد آن محدود بود ولی امروزه با توجه به تولید فنس از توری گالوانیزه؛ محصولی با مقاومت و دوام بالا جایگزین روش های قدیمی تر گشته است. این محصول در حال حاضر از جنس گالوانیزه و یا فولاد ضد زنگ می باشد و طول عمری در حدود ۵۰ سال دارد. لازم به ذکر است که فنس توری از جنس پلی اتیلن نیز در بازار موجود می باشد که طول عمر چندانی نداشته و برای حصارکشی موقت مورد استفاده قرار می گیرد.

 

از صفحات مرتبط بازدید کنید: 

پیچ

تخلیه و بارگیری انواع کویل رنگی

کاربردهای توری
  • پوشش پشت بام و بالکن منازل

  • اماکن ورزشی

  • شکار و ماهی گیری

  • ساخت ماکت ، مجسمه و وسایل هنری

  • سواحل و مناطق تفریحی

  • معادن شن و ماسه و ذغال سنگ

  • کارخانجات آسفالت

  • راه آهن

  • عملیات ساختمانی ، عمرانی و راهداری

  • باغداری ، گلخانه و کشاورزی

مزایای توری

توری حصاری یا فنس معمولا از جنس گالوانیزه و فولاد ضد زنگ ساخته می‌شود. استفاده از آلیاژ فولاد ضد زنگ برای ساخت فنس مزایای زیادی دارد. از مهمترین مزایای آن استحکام و دوام بالای این فلز است. چنین فنس‌هایی با استفاده از فولاد ضد زنگ در ساختشان، در بدترین شرایط آب و هوایی مرطوب و شرجی در طولانی مدت دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی‌شود و کیفیت و مرغوبیت خود را حفظ می‌کند. استفاده از فنس‌های از جنس فولاد ضد زنگ به دلیل قیمت بالاتر نسبت به انواع دیگر برای زمین‌های کشاورزی و ورزشگاه‌ها که ابعاد و مساحت بیشتری برای تحت پوشش قرار گرفتن از آنها نیاز دارند، به صرفه نیست. برای توری‌های حصاری از جنس گالوانیزه یک فلز روی به عنوان پوشش استفاده می‌شود تا دوام و استحکام آنها بالاتر رود.

ویژگی های توری

با اینکه بین مفتول‌های توری پرسی هیچگونه جوشکاری وجود ندارد و فقط با اتصالات گره ای بهم متصل هستند، اما همین نوع بافت باعث ایجاد یک استحکام و ثبات بسیار زیاد در توری پرسی شده است. گره خوردن مفتول‌های موج دار ثبات و دوام بالایی را در این نوع مفتول‌ها به وجود آورده است.

بافت تار و پودی توری پرسی و سطح دو طرفه و صاف آن انعطاف پذیری زیادی را در این نوع محصول ایجاد کرده است. علاوه بر این مفتول‌های استیل به کار رفته در این نوع از توری ها مقاومت بسیار بالایی را در برابر شرایط نامناسب آب و هوایی به وجود آورده است.

با توجه به اینکه توری پرسی ساختاری مشبک دارد می‌توان گفت سازگاری زیادی با محیط های پر ارتعاش دارد. به همین دلیل نیز از آنها در صفحات ارتعاشی و غربالگری به وفور استفاده می‌شود. علاوه بر این، به سبب شبکه ای بودن ساختار آن به راحتی جریان هوا را انتقال می‌دهد و در هنگام آتش سوزی ها نیز جریان آب را به خوبی منتقل می‌کند. با وجود همه این ویژگی ها و با توجه به قیمت توری پرسی، این نوع توری می‌تواند گزینه مناسب و مقرون به صرفه ای برای ایمن سازی فضاهای باز باشند.